Mastercard запускає послугу зняття готівки на касах магазинів «Сільпо», «Фора», VARUS, на АЗК WOG і ОККО

30 липня 2020 рік | Київ | Автор Yevheniia Kovalenko

Компанія Mastercard у партнерстві з банками ПриватБанк, Ощадбанк і Райффайзен Банк Аваль масштабує послугу «Готівка на касі». Із 1 серпня 2020 року послуга стане доступною на касах супермаркетів «Сільпо», «Фора», VARUS, а також на АЗК WOG і ОККО. Послуга «Готівка на касі» дозволяє держателям карток при оплаті покупок карткою Mastercard будь-якого українського банку отримати зручний і швидкий доступ до готівки просто на касі торгової точки — без необхідності шукати і використовувати банкомат.

Для того щоб отримати готівку на касі торгової точки, покупцеві необхідно лише оплатити товар банківською карткою на будь-яку суму і повідомити касиру про бажання зняти готівку. Максимальна сума видачі готівки на одну транзакцію становить 500 грн, незалежно від вартості покупки. Після підтвердження операції касир видасть чеки з деталями покупки товару і видачі готівки.

«Послуга «Готівка на касі» усуває необхідність знімати готівку «про запас», адже тепер це можна зробити в будь-який момент під час покупки там, де зручно. Таким чином послуга відкриває нові можливості для держателів карток і привносить функції, доступні у банківських відділеннях, просто на каси торгових підприємств. Ми вдячні партнерам за підтримку в розвитку сервісу і продовжуємо роботу над тим, щоб послуга зняття готівки на касах в торгово-сервісній мережі стала доступна максимальному числу українців», — зазначив Валерій Новіков, директор з розвитку комерції Mastercard в Україні.

Послуга незабаром буде доступна на понад 90 тис. POS-терміналів ПриватБанку, Ощадбанку та Райффайзен Банку Аваль у торгових мережах[1].

«Запуск послуги «Готівка на касі» це ще один крок до нашої мети дарувати радість Гостям. Тепер їм не потрібно шукати банкомат, адже він «вбудований» в касу магазину. Починаємо з найбільших «Сільпо» і «Фора», незабаром додамо інші мережі Fozzy Group», — каже цифровий трансформатор Fozzy Group Віталій Ворожбит. 

«Розуміючи, що кожна людина цінує свій особистий час, ми завжди прагнемо бути там, де зручно нашому Клієнту, удосконаливши і оптимізувавши усі можливі цифрові процеси. Можливість купити товар і зняти готівку в супермаркетах послуга, якою охоче користуються у всьому світі, а тепер і у нас в мережі», — прокоментував Андрій Бобров, CDTO VARUS.

«Ми продовжуємо працювати над тим, щоб перетворити ОККО у сервісний хаб зручне та комфортне місце, де у будь-який час доби наші клієнти можуть скористатись найрізноманітнішими послугами. «Готівка на касі» чергова новація, міні-банкомат на кожному АЗК, що доступний у режимі 24/7. Зважаючи на широке покриття нашої мережі це зручно, а, головне, безпечно», — підкреслює маркетинг-директор мережі ОККО Василь Дмитрів.

«Запуск послуги зняття готівки на касі торгових мереж важливий не тільки з точки зору підвищення фінансової залученості українців. Сервіс дуже зручний для клієнтів, адже їм не потрібно шукати банкомати або відділення банку. Вони спокійно зможуть знімати готівку в касах магазинів, багато з яких працюють цілодобово», — зазначив Володимир Москаленко, директор департаменту електронної комерції і платіжних засобів Ощадбанку.

Пілотний проект «Готівка на касі» був запущений компанією Mastercard у партнерстві з ПриватБанком і АЗК WOG у січні 2019 року. «Ми першими запустили європейський сервіс в Україні — говорить керівник напряму по роботі з торговими підприємствами ПриватБанку Євген Васильцов, — це зменшує кількість готівки на руках і скорочує витрати на транспортування та інкасацію».

«WOG став першою мережею в Україні, яка запустила цю послугу. За півтора роки сервіс завоював популярність і довів свою затребуваність – клієнти часто знімають необхідну суму коштів з карток. І сьогодні ради, що послуга стала максимально відкритою і доступною для держателів карток різних банків у багатьох торгових точках України, завдяки чому ще більше людей може скористатися сервісом» — говорить Віталій Староминський, директор по маркетингу WOG.

З 1-го серпня 2020 року в силу вступає постанова НБУ №59 від 07.05.2020, яке передбачає спрощену і удосконалену процедуру обліку і здійснення операцій видачі готівки на касах торгових підприємств, що, у свою чергу, буде стимулювати майбутнє масштабування послуги.[1] За додатковою інформацією про доступність послуги по вашій картці ви можете звернутися до банку, що випустив вашу картку.

Yevheniia Kovalenko