Безцінні уроки: Mastercard розпочав проєкт із перезавантаження музичних уроків в українських школах

28 липня 2020 рік | Київ | Автор Yevheniia Kovalenko

На початку 2020 року компанія Mastercard провела дослідження[1] серед школярів 2-7 класів України. Воно показало, що лише 45% учнів подобаються уроки музичного мистецтва в школі, 43% вважають їх сучасними та модними. І лише 26% сприймають уроки музики як важливі у порівнянні з іншими дисциплінами. Таке ставлення дітей формується під впливом відношення до предмета їх батьків та суспільства в цілому.

Проте, як показує закордонний досвід, зокрема Нідерландів та Великобританії, музичне мистецтво вкрай важливе. Дослідження[2] свідчить, що уроки музики в школі сприяють кращим успіхам учнів і з інших предметів (підвищує показники успішності на 10-18% з математики, читання, іноземних мов), допомагають швидше соціалізуватися новачкам, підвищують рівень колективного духу в класі, а також покращують ставлення учнів до своєї школи. Чим більше годин виділено на предмет музики, тим кращі та вищі ці показники.

Спираючись на отриманні дані, Mastercard вирішив «перезавантажити уроки музики», а саме допомогти вчителям більш творчо готуватись до їх викладання, щоб зробити предмет цікавим для сучасних дітей. Новий проєкт компанії ― «Безцінні уроки музики» ― стане джерелом натхнення для вчителів. Сайт проєкту pricelessmusic.com.ua акумулюватиме надіслані ідеї творчих педагогів України, рекомендації до складних тем програми у вигляді конспектів, інноваційні методи та вправи для активного залучення дітей, а також сучасні музичні твори для використання на уроках.

Амбасадором проєкту став мультиартист MONATIK (відео), з яким Mastercard вже тісно співпрацювала у 2019 році при локалізації гімну компанії.

«Mastercard давно працює на території музики. Зокрема в Україні ми понад 8 років підтримуємо музичні фестивалі, концертні шоу світових та вітчизняних зірок, а минулого року навіть презентували локалізовану версію гімну бренду разом із MONATIK, ― коментує Наталя Байдала, директор із маркетингу Mastercard в Україні. ― Музика вкрай важлива для українців: за даними дослідження Mastercard, вона входить в ТОП-3 passion-категорій в нашій країні. Тому цілком закономірно, що ми не могли пройти повз проблему, яку виявили у школах. На нашу думку, музика необхідна для всебічного та гармонійного розвитку наших дітей, а осучаснення та зміна підходу до викладання музичного мистецтва в школі сприятиме цьому. Прагнення до інновацій ― це неодмінна складова стилю нашого життя в Mastercard не лише у фінансовій сфері, а й в кожному проєкті, який ми створюємо. Це наша соціальна місія ― робити життя людей кращим. Ми дуже раді, що нашу ініціативу підтримали Міністерство освіти і науки України та MONATIK, спільними зусиллями ми зможемо надихнути вчителів та зацікавити дітей».

Наразі стартував перший етап проєкту ― збір порад та матеріалів від педагогів, методистів, музикантів та всіх небайдужих. Поділитися своєю ідеєю можна перейшовши на сайт pricelessmusic.com.ua та надіславши матеріали через кнопку «Поділитися ідеєю». Збір матеріалів триватиме до 30 листопада 2020 року. Всі вхідні матеріали сайту перевірятимуть досвідчені педагоги та методисти із практичним досвідом роботи в школі. Найкращі конспекти, методики та вправи будуть опубліковані на сайті проєкту, щоб нести натхнення та практичну користь для кожного вчителя музичного мистецтва України.

«Гармонійний та всебічний розвиток молодого покоління – головне завдання сучасної школи. І коли на шляху освіти дітей трапляються перешкоди, ми в міністерстві активно реагуємо та приймаємо ці виклики в роботу. Міністерство освіти і науки України цінує та підтримує ініціативу Mastercard у прагненні покращити стан уроків музики в школах країни. Ми граємо на одній стороні та маємо схожі цілі – розвиток і підтримка дітей, тому віримо, що проєкт компанії, в основі роботи якої стоїть інноваційність, допоможе вдихнути нове життя в предмет музичного мистецтва та з нового боку розкриє його суспільству», розповідає заступник Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

Восени 2020 року, на другому етапі проєкту, Mastercard планує провести презентацію сайту з напрацьованими та готовими матеріалами для вчителів музичного мистецтва. Тож скористатися передовим досвідом колег зможуть тисячі викладачів музики по всій Україні вже у новому навчальному році незважаючи на формат роботи шкіл, адже всі конспекти будуть адаптивними як для дистанційного викладання, так і для звичайного формату роботи в школі.

[1] Опитування InMind «Ставлення до уроків музики учнів загально освітніх шкіл України», березень 2020, 487 респондентів

[2] Дослідження VU University Amsterdam опубліковане в журналі «Frontiers in Neuroscience», 20 лютого 2018 року.

Yevheniia Kovalenko