Mastercard та EasyPay запустили в автобусах Івано-Франківська технологію безготівкової оплати зі смартфона

7 серпня 2019 рік | Івано-Франківськ | Автор Yevheniia Kovalenko

В Івано-Франківську з’явилося нове рішення для оплати проїзду у громадському транспорті зі смартфону. Компанія Mastercard, всеукраїнська платіжна система EasyPay та компанія JetBeep за підтримки Івано-Франківської міської ради запустили рішення, з яким пасажири можуть розраховуватися онлайн за поїздки в автобусах Івано-Франківська за допомогою мобільного додатка EasyWallet UA з інтегрованою платформою цифрових гаманців Masterpass.

Спеціальні bluetooth-зчитувачі (датчики), якими наразі оснащені 42 автобуси, розпізнають пасажирів зі смартфонами та встановленим додатком, щойно їх власники входять до автобуса. Після цього додаток надсилає сповіщення з пропозицією оплатити проїзд. Щоб придбати квиток, пасажиру достатньо лише обрати тариф та підтвердити оплату, «свайпнувши» сповіщення в EasyWallet UA.

Також користувач може самостійно увійти в мобільний додаток та придбати квиток для проїзду: у головному меню обрати місто, тариф, спосіб оплати (Masterpass або гаманець EasyPay) та підтвердити операцію. Після цього на екрані смартфона з’являється вікно про успішну оплату, а електронний квиток для проїзду зберігається у додатку. Перевізники самостійно визначають перелік доступних тарифів. Як працює рішення: https://youtu.be/h4Aq6uy-das

Квиток для проїзду в автобусі, придбаний у додатку, діє 30 хвилин і не вимагає додаткового сканування, компостування чи іншої валідації з боку пасажира. Перевірку наявності та дійсності електронного квитка здійснює контролер. Для цього пасажиру необхідно зайти в EasyWallet UA та натиснути на зображення активного квитка у додатку. Система згенерує на екран смартфона унікальний QR-код. Контролер здійснить перевірку квитка у додатку, зчитавши QR-код за допомогою мобільного телефона.

«Нам важливо розвивати сервіси, які зроблять громадський транспорт ще зручнішим для франківців. Зараз у комунальному транспорті ми використовуємо різні сучасні можливості оплати проїзду: смс-квиток, оплата банківською карткою тощо. Ціль — максимально зменшити готівковий потік в транспорті. А головне завдання — впровадження електронного квитка. Загалом, місто робить неабиякий акцент на розвиток комунального транспорту. Йдеться не лише про закупівлю нових автобусів і тролейбусів, додаткові маршрути, але й новітні сервіси оплати», — зауважив Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська.

Користування додатком є безкоштовним, а оплата проїзду онлайн зі смартфона не передбачає жодних додаткових комісій для пасажира: вартість квитка, придбаного в EasyWallet UA, відповідає тарифам перевізника.

 «EasyPay розширює можливості власної інфраструктури та інфраструктури Івано-Франківська за рахунок новітніх мобільних технологій. Фінансова мережа стала справжньою «останньої милею», що дозволяє місту та бізнесу персонально комунікувати із людьми у вірний час та у потрібному місці. Завдяки унікальній інтеграції додатку EasyWallet з технологією Masterpass та інноваційній Bluetooth-розробці, жителі Івано-Франківська можуть одними з перших інтегрувати digital-рішення EasyPay у повсякденне життя. Пасажирам громадського транспорту не доведеться турбуватись щодо покупки квитків, адже як тільки вони зайдуть у автобус, додаток автоматично запропонує оплатити проїзд», — розповідає Олексій Авраменко, СЕО EasyPay UA.

Безготівкова оплата проїзду з карткового рахунку з мобільного в автобусах Івано-Франківська стала можливою завдяки інтеграції у додаток EasyWallet UA платформи цифрових гаманців Masterpass. Masterpass дозволяє зберігати картки різних банків та платіжних систем, а надійність і безпека розрахунків з Masterpass гарантована високими стандартами Mastercard.

«Mastercard разом із партнерами активно працює над тим, щоб українські міста ставали «розумними», де щоденні оплати, зокрема у громадському транспорті, є максимально зручними й безпечними. Смартфон сьогодні дедалі активніше завойовує статус улюбленого платіжного інструмента українців. Впевнений, мешканці Івано-Франківська зможуть оцінити всі переваги оплати квитків в один клік зі смартфона в мобільному додатку EasyWallet UA з Masterpass, адже швидкість і зручність оплат у транспорті особливо важливі», — зазначив Валерій Новіков, директор з розвитку комерції Mastercard в Україні.

42 автобуси з можливістю безготівкової оплати проїзду курсуватимуть в Івано-Франківську за шістьма основними маршрутами міста:

  • № 27, м-н «Каскад» — вул. Пулюя
  • № 40к, м-н «Каскад» — АС-3
  • № 41к, м-н «Каскад» — Онкодиспансер
  • № 49, АС-4 — вул. Набережна
  • №47, Вокзал — с. Черніїв
  • №55, с. Крихівці — АС-2

«Для нас, як українського стартапу, було важливо створити ІТ продукт конкурентний на світовому ринку. Вже зараз маємо зацікавлення до нашого проекту від Міністерства України, а також успіхи у Європі. Для того, щоб скористатися запропонованою нами формою оплати потрібно мати телефон, мати включений bluetooth і вміти користуватися гаджетом. Контролер легко зможе перевірити чи здійснена оплата — її можна показати на телефоні, або просто зчитати QR-код, відбувається валідація», — повідомив співзасновник компанії JetBeep Олексій Даців.

В Україні рішення для безготівкових розрахунків карткою Mastercard у транспорті вже доступні в Києві, Одесі, Львові, Мукачево та інших містах.

Yevheniia Kovalenko