Безконтактні оплати смартфоном з Mastercard в Україні за рік зросли у 68 разів

21 вересня 2018 рік | Автор Yevheniia Kovalenko

Прагнення українців платити смартфоном та іншими NFC-пристроями зростає кожного дня. За останній рік[1] в Україні кількість безконтактних оплат за допомогою смартфону з Mastercard зросла у 68 разів, включаючи оплати через мобільні гаманці українських банків та глобальні сервіси Google Pay, Apple Pay та Garmin Pay. Це свідчить про те, що популярність оплат смартфонами та іншими гаджетами стрімко зростає. За даними Mastercard, кількість підключених пристроїв в Україні щомісяця зростає на 25%.

Популярності NFC-платежів також сприяє постійне розширення мережі POS-терміналів. Як показують дані НБУ, понад 75% усіх POS-терміналів підтримують безконтактні платежі. За даними Mastercard, частіше за все українці розраховуються NFC-пристроями у продуктових магазинах, громадському транспорті, ресторанах і кафе, а також на АЗК.

«Сьогодні безконтактні оплати за допомогою смартфонів та інших платіжних пристроїв приймають сотні тисяч торговців в Україні. Розвинена інфраструктура разом із прагненням українців до інновацій прискорюють розвиток безконтактних платежів та сприяють популяризації безготівкового способу життя. Українці нині можуть скористатися перевагами швидких та безпечних безконтактних розрахунків за допомогою своїх улюблених пристроїв не тільки в Україні, але і в усьому світі», — зазначила Віра Платонова, генеральний директор Mastercard в Україні.

Окрім зручності рішення, перевагою оплати з NFC є безпека розрахунків, яку забезпечує глобальна цифрова платформа токенізації Mastercard Digital Enablement Service (MDES). MDES дозволяє перетворити будь-який пристрій із NFC-чипом та підключенням до інтернету на безпечний платіжний інструмент: для максимального рівня захисту операцій створюється унікальний шифр (токен). Токен — це 16-значна комбінація цифр, прив’язана до номера банківської карти користувача, яка є унікальною для кожного підключеного пристрою. Реквізити банківської картки є прихованими при токенізованій оплаті, і тому надійно захищеними. Для верифікації платника зі сторони банку в процесі оплати Mastercard трансформує токен у номер картки.

Сьогодні в Україні держателі карток Mastercard мають доступ до 20 цифрових гаманців, а скористатися NFC-технологією для оплат можуть клієнти вже 18-ти банків.

[1] Дані Mastercard, період з серпня 2017 по серпень 2018Q3_inphogr_UKR

Yevheniia Kovalenko