37% українців готові платити за допомогою носимих пристроїв

26 лютого 2018 рік | Автор Yevheniia Kovalenko

Успіх безконтактної технології підвищує попит на платежі за допомогою носимих пристроїв. Українці виявились одними з найбільших ентузіастів у цьому тренді серед мешканців Європи.

Чверть європейців (24%) готові платити безконтактно за допомогою смарт-годинників, браслетів, брелків для ключів або ж інших носимих пристроїв – про це свідчать нові дані від Mastercard. Виявилось, що 37% українців хотіли б платити таким способом. Це один із найвищих показників серед європейських країн. Проведене раніше дослідження Impact of Innovation від Mastercard показало також особливий інтерес українців до платежів зі смартфонів: 72% хотіли б розраховуватись за допомогою цих пристроїв. Поряд із цим 34% українців надають перевагу біометрії при підтвердженні оплати, зокрема розпізнаванню відбитків пальців.

Безконтактні розрахунки за допомогою Mastercard та Maestro зросли на 145% протягом минулого року в Європі. Завдяки значному успіху безконтактних платежів багато європейців захотіли випробувати нові способи оплати. Поряд із цим поступово зникають бар’єри на шляху до використання безконтактної технології. Страх шахрайства при безконтактній оплаті знизився серед європейців найбільш помітно – на 24%, при цьому в Нідерландах цей показник упав на 41%, в Іспанії – на 33%, а у Великобританії – на 31%.

Серед українців також активно зростає інтерес до безконтактної технології оплати. За даними НБУ, за 2017 рік кількість безконтактних карток виросла на 37,8%.  Додатковим драйвером інтересу став запуск цілої низки NFC-гаманців для безконтактних платежів за допомогою смартфону – як у вигляді окремих банківських рішень, так і сервісу Google Pay (раніше – Android Pay).

Mastercard продовжує працювати і з роздрібними торговцями, щоб допомогти їм відповідати на попит користувачів щодо платежів за допомогою носимих пристроїв. Важливим у цьому процесі є й зростання кількості торгових точок, що приймають безконтактні оплати – за минулий рік у Європі їх число виросло на 42%. У результаті 38% усіх транзакцій є безконтактними.

Yevheniia Kovalenko