Картка в подорожі: поради від Mastercard

29 червня 2018 рік | Автор Yevheniia Kovalenko

В середньому європейці подорожують з метою відпочинку по своїй країні або за кордон 10 разів на рік, українці – в середньому 11 разів, а лідерами за частотою подорожей є чехи і словаки з 19 поїздками за рік[1]. У 2017 році Україну відвідали майже 13 млн іноземних гостей. Вони витратили більше 1,1 млрд євро – 29% на харчування, 17% на житло, 16% на шопінг і 15% на транспорт. Майже 75% всіх транзакцій були оплачені картами[2]. Компанія Mastercard, яка майже 10 років досліджує міжнародний туризм, сформувала топ-підказки для використання платіжних карток під час подорожей.

«Картка Mastercard – ідеальний компаньйон для туристів, які цінують безпеку, швидкість і зручність платежів, без клопоту з готівкою та обмінними пунктами. Ми хочемо допомогти відпочивальникам і бізнес-мандрівникам отримати максимум від подорожей до, під час і після поїздки. Наші поради покликані зробити відпочинок людей більш безпечним і приємним», – зазначила Наталія Байдала, директор з маркетингу Mastercard в Україні.

Під час планування подорожі

  • Тримайте телефони під рукою: складіть список важливих телефонних номерів перед поїздкою.
  • Дізнайтеся переваги своєї картки: уточніть у банку наявність страховки або спеціальних сервісів для мандрівників (доступ до лаунж-зон аеропортів, знижки в готелях, ресторанах і т.п.).
  • Наповніть свій маршрут спеціальними можливостями з priceless.com.

Під час подорожі

  • Безконтактна картка або смартфон з NFC знадобляться вам на музичних cashless-фестивалях в Польщі, Угорщині, Боснії, Румунії, Хорватії та Україні.
  • Ніколи не передавайте свою картку іншим особам: попросіть офіціанта принести термінал або пройдіть із ним, щоб оплатити своє замовлення в кафе або ресторані.
  • Платіть у місцевій валюті: використовуючи картку за кордоном, завжди вибирайте місцеву валюту, щоб заощадити на конвертації курсів.

На шляху додому

  • Перевірте свою статистику оплат і не забудьте повідомити банку протягом 30 днів, якщо виявите підозрілі операції зі своєї картки.
  • Поділіться відгуками: допоможіть іншим мандрівникам, оцінивши і написавши відгук про місця, які вам сподобалися.

Нагадаємо, що раніше компанія Mastercard озвучила список міст, які найчастіше відвідують з метою відпочинку. Рейтинг очолили Пунта-Кана (Домініканська Республіка), Куско (Перу), Джерба ​​(Туніс).

[1] Mastercard Global Consumer Tracker – 28 countries in Europe

[2] Euromonitor data – 2016/2017

Yevheniia Kovalenko