Mastercard пропонує біометрію як новий стандарт для безпечних покупок онлайн

22 січня 2018 рік | Автор Yevheniia Kovalenko

Компанія Mastercard анонсувала, що з квітня 2019 року її користувачі матимуть можливість використовувати біометричні дані, такі як відбитки пальців чи розпізнавання обличчя, для ідентифікації під час покупок і оплат.

Про підвищений інтерес до біометричних рішень свідчить усе більша доступність відповідного функціоналу на планшетах і смартфонах, підтримка подібних рішень споживачами та нові нормативні вимоги ЄС щодо надійної ідентифікації. Переважна більшість споживачів — 93% — обирає біометрію замість паролів для підтвердження платежів.

Нещодавнє дослідження Оксфордського університету, проведене спільно з Mastercard, виявило, що 92% професіоналів у банківському секторі планують запроваджувати біометричні рішення. Банки також зазначають, що з використанням біометричної аутентифікації їхні клієнти значно охочіше завершуватимуть процес купівлі товарів. Частота відмов може скоротитись на 70%, порівняно з іншими методами аутентифікації, такими як одноразовий пароль, надісланий через SMS. В результаті це значно поліпшить взаємодію банків з користувачами.

«Біометричні технології якнайкраще відповідають очікуванням споживачів щодо отримання безпечних платіжних рішень майбутнього і посиленій діджиталізації способу життя. Ці технології можуть надати значні переваги споживачам, роздрібним торгівцям та банкам завдяки якіснішому купівельному досвіду і кращій захищеності транзакцій. Наше лідерство на цьому шляху демонструє нашу здатність адаптуватися до очікувань та нових потреб споживачів», — зазначив Хав’єр Перес, президент Mastercard Europe.

Mastercard протягом багатьох років є рушійною силою розвитку біометричних технологій у платежах, зосереджуючись на поліпшенні споживацького досвіду та онлайн і  оффлайн безпеки. Mastercard Identity Check, доступний сьогодні у 37 країнах світу[1], є рішенням для аутентифікації, що дає змогу держателям карток використовувати біометричні ідентифікатори, такі як відбиток пальця, розпізнавання райдужної оболонки ока та ідентифікація обличчя, щоб підтвердити особу за допомогою мобільного пристрою під час онлайн-шопінгу чи банківських операцій. Це рішення прискорює цифровий платіж та підвищує рівень його захисту, забезпечуючи бездоганний досвід покупок та знижуючи частоту відмов.

Перехід до біометрії є складовою нового плану дій Mastercard, покликаного допомогти банкам, роздрібним торговцям та партнерам запобігти шахрайству та поліпшити досвід споживачів у цифровому середовищі. Він також відповідає новим вимогам щодо перевірки аутентичності клієнтів за протоколом 3D Secure.

[1] Mastercard Identity Check доступний на 37 ринках, серед яких Австралія, Австрія, Бахрейн, Бельгія, Бразилія, Канада, Чилі, Колумбія, Чехія, Данія, Єгипет, Фінляндія, Німеччина, Гонконг, Угорщина, Ісландія, Ізраїль, Японія, Кувейт, Ліван, Малайзія, Мексика, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігерія, Норвегія, Оман, Катар, Саудівська Аравія, Сінгапур, Південна Африка, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Об'єднані Арабські Емірати, Велика Британія та США.

Yevheniia Kovalenko