Mastercard’ın en son haberlerini, hikâyelerini ve medya kaynaklarını keşfedin

 
Mastercard ve Octet’ten bir ilk!

Ödeme teknolojileri öncüsü Mastercard, Octet ile bir araya gelerek Mastercard Ticari Ödemeler Platformu’nu ticari işletmelerin kullanımına sundu. Platform ticari kart sahiplerinin, satın alma yapacakları işletmelerde POS cihazı olmasa da kartlarıyla ödeme yapıp, taksit imkanlarından faydalanabilmesini sağlıyor.  Aynı şekilde POS cihazı bulundurmayan B2B işletmeler de bu platform üzerinden kart kabul edip taksit sunabiliyor.

Mastercard Maskeleme Teknolojisi Türkiye’de İlk Kez Kullanıma Sunuldu!

Artan e-ticaret alışverişlerinde hem tüketiciyi hem de işletmeyi koruyan Mastercard’ın küresel Maskeleme Teknolojisi (Tokenization) şimdi Türkiye’de...  Alanında bir ilk olan bu teknoloji, Türk kart sahiplerinin, yurt dışı internet sitesi ya da mobil uygulamalarda kartlarını kaydederek gerçekleştirdikleri dijital abonelik ve ödeme işlemlerinde kart numarası yerine oluşturulan kart maskesinin (token) saklanmasını sağlayarak, üye iş yerinin gerçek kart bilgisini saklamasının önüne geçiyor. Böylece, gerçek kart bilgisine yalnızca ilgili banka tarafından erişilebiliniyor. Saklanan kartların hangi iş yerinde kayıtlı olduğunun bilgisi ve yönetimini banka uygulamaları üzerinden kart sahiplerinin kontrolüne sunuyor.

Mastercard ve TEPAV KOBİ’LERİN E-Karnesini Ortaya Koyacak

Ödeme teknolojileri lideri Mastercard ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV), KOBİ’lerin E-karnesini oluşturmak üzere bir araya geldi.